7 komentarze
 1. Handel ludźmi to temat przemilczany. Ludzie nie mają świadomości, że działa tak prężnie, a wystarczy spojrzeć na statystyki. Tylko że... kto zawraca sobie głowę tak "odległymi" sprawami? Jeden raz na całą edukację poświęcono bodajże pół godziny na "pogadankę" z policjantami na ten temat. To było blisko wakacji, gdy uczęszczałam do szkoły średniej. To miłe, że tak to zorganizowano - wiele osób już myślało o pracy, a spotkanie miało nas skłonić do większej ostrożności. Niestety jedynie termin spotkania moim zdaniem był zaletą, nie mogę powiedzieć aby zaangażowanie czy sposób przekazania wiedzy był odpowiedni. Na koniec tradycyjnie ankieta i pytanie, które pamiętam do dziś "czy lekcja poświęcona handlowi ludźmi była fajna?". Fajna?!
  Odbiegając od żali szkoły średniej - masz rację, trzeba mówić, trzeba robić hałas, trzeba uświadamiać. Pożyteczny wpis.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba juz dawno przestałam kojarzyc szkołę z edukacją!

   Usuń
 2. Trudny temat a najgorzej, że zamiatany pod dywan... tyle się mówi o polityce, religii, matkach Madzi czy aferach taśmowych a problem handlu ludźmi, szczególnie w sferze dotyczącej kobiet praktycznie w mediach nie istnieje. Dlaczego? Może zbyt uogólniam, ale być może wielu to po prostu nie przeszkadza a póki jest popyt na pewnie usługi proceder będzie niestety kwitł...:/ Dobrze, że poruszono tu ten temat!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, nie zamierzam tematu odpuszczać. Wydaje mi się, że to temat, za którym wciąż stoja duże pieniądzę. Najważniejsze jednak, że są ludzie, którzy nie obojetnieją . Dzieki za kometarz!

   Usuń
 3. Polecam:

  http://www.unodc.org/documents/data-and-analysis/glotip/Trafficking_in_Persons_2012_web.pdf

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za linka, niezwykle pomocny. Na pewno dzieki lekturze nie poprzestane na jednym poscie, dlatego tym bardziej za wszelkie źródła baaaardzo dziekuję!

   Usuń
 4. Masz rację, nie wiedzieć czemu to, co robi się z kobietami przeszło jakoś do porządku dziennego. W wiadomościach usłyszysz co najwyżej o wykorzystywaniu dzieci, "przynajmniej" to jeszcze ludzi porusza. Nie słyszałam jeszcze o akcji prawdziwych mężczyzn a szkoda bo to naprawdę bardzo trafne hasło. Również czytałam Wędrówkę przez słońce i do dziś pamiętam jak duże wrażenie ta książka na mnie zrobiła...

  OdpowiedzUsuń